Strona Główna · Plan lekcji · Zastępstwa · moodle · Biblioteka · STRUGaVka · Obozy szkolne · Sport Grudzień 10 2016 19:23:36
Witamy

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Gliwicach łączącego
V Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Struga w Gliwicach

oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 15 w Gliwicach.


Najbliższe wydarzenia

6 grudnia 2016 r.

godz. 17:00

KONSULTACJE

dla Rodziców

Reforma Edukacji-BROSZURAFundacja Edukacyjna
"Perspektywy"
potwierdza, że
V Liceum Ogólnokształcące
im. Andrzeja Struga w Gliwicach jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących
w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".
Kontakt
ZSO nr 11
ul. Górnych Wałów 29
44-100 Gliwice

SEKRETARIAT
sekretariat@zso11.gliwice.eu


tel. (32) 231-07-93

zobacz na mapie
NAPISZ LIST, ZMIEŃ ŻYCIE!!
Jak co roku nasze Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało Maraton Pisania Listów.
Będzie on trwał od 1 do 09 grudnia 2016.
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki.
Mamy nadzieję, że cała społeczność szkolna włączy się w tę akcję Wolontariatu. Przez cały bieżący tydzień pisaliśmy listy na lekcjach wychowawczych, WOS-u oraz na lekcjach angielskiego po angielsku.
Wielki finał odbędzie się w piątek. Będzie nastrój, świece i, dla wzmocnienia ciała, mały poczęstunek. Na 3 lekcji będzie można posłuchać montażu poetycko-muzycznego pt. „Wolność kocham i rozumiem...” czyli muzyka, poezja i proza o wolności w wykonaniu naszych uczniów.
Zapraszamy wszystkich w piątek, 09. 12. 2016 r. do sali nr 10 w godz. 9:00-17:00.

Konkursowicze z j. niemieckiego.
Z przyjemnością informujemy, że do II etapu XV Ogólnopolskiego Konkursu Jężyka Niemieckiego dla Gimnazjalistów zakwalifikowali się nasi uczniowie: Filip Strawczyński z kl. II ag; Jakub Kos z kl. II cg, Kacper Stiborski z kl. II cg, Maksymilian Broja z kl. II cg oraz Christian Sanguedolce z kl. I ag. Następny etap konkursu odbędzie się 5 stycznia 2017 r. w Katowicach. Opiekunami uczniów są Panie Ewelina Mrózek i Jolanta Gokiert.

Życzymy powodzenia.

Ferie na sportowo.

Informujemy, że w okresie ferii zimowych (I tydzień) od 16.01. - 20.01.2017 r. odbędą się bezpłatne zajęcia sportowe dla wszystkich chętnych uczniów. Zajęcia odbędą się na hali sportowej od godz. 9.00 do godz. 12.00. W programie są gry zespołowe: piłka nożna, piłka koszowa, piłka siatkowa. Prosimy zapisywać się u nauczycieli wychowania fizycznego.

Czy Św. Mikołaj może przynieść Ci "np"?
Uwaga! Zapowiedziane wcześniej sprawdziany i kartkówki odbywają się zgodnie z planem.
Zapraszamy na Wieczór Talentów!
Testament Sienkiewicza – w stulecie śmierci Noblisty.
W listopadzie uczniowie klas humanistycznych uczestniczyli w cyklu wykładów w ramach projektu „Testament Sienkiewicza”, który wpisuje się w ogólnopolski „Rok Sienkiewiczowski”. Jego celem jest ukazanie twórczości Sienkiewicza mieszkańcom Gliwic, w szczególności młodzieży szkół średnich, jako rodzaju „narodowego spadku” myśli o Polsce i Polakach. Spotkania odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, współorganizatorem było Towarzystwo Kulturalne Fuga.
10 listopada 2016 roku miało miejsce spotkanie z autorem książki Ciała Sienkiewicza profesorem dr. hab. Ryszardem Koziołkiem, wybitnym literaturoznawcą, w latach 2012-2015 członkiem Jury Nagrody Literackiej NIKE, która otrzymała właśnie za ten eseistyczny tom Nagrodę Literacką Miasta Gdynia w kategorii eseistyki.
11 listopada 2016 profesor R. Koziołek poprowadził także wykład „Co mówi nam dziś Sienkiewicz” towarzyszący pokazowi filmu niemego z 1912 roku - „Ouo vadis?”.W kinie studyjnym Amok można było zobaczyć pierwszą w historii kina ekranizację powieści Henryka Sienkiewicza. Pokazowi filmowemu towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Piotr Schmidt Cinema Ouartet (wibrafon, trabka, perkusja i kontrabas).
Natomiast 16 listopada 2016 roku o twórczości i biografii Sienkiewicza w stulecie śmierci pisarza opowiadał prof. ATH, dr hab. Ireneusz Gielata, który przybliżył problematykę krzepienia przez artystę serc Polaków, co ukryte zostało w metaforze „latawców Sienkiewicza”.
Spotkania zorganizowały Panie Katarzyna Czaplicka i Agnieszka Smołka.

Szachiści VLO spisali się wyśmienicie!

Z wielką radością zawiadamiamy, że reprezentacja VLO w składzie: Anna Kubicka, Jagoda Wójcik, Jan Wójcik i Krzysztof Płocica, zajęła II miejsce w szachach spośród szkół ponadgimnazjalnych w województwie śląskim. Opiekunem drużyny była p. Magdalena Droździak-Wrona. Serdecznie Gratulujemy!

Strona 1 z 105 1 2 3 4 > >>
W oczach uczniów:

ZOBACZ FILM
O szkole
Historia szkoły Kadra kierownicza Nasi olimpijczycy w gimnazjum Nasi olimpijczycy w liceum Grono pedagogiczne Dokumenty szkolne Statut szkoły Wolontariat
Uczeń
Dziennik elektroniczny Plan lekcji Rozkład sal Dzwonki Zastępstwa Zajęcia dodatkowe i konsultacje Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne Samorząd szkolny Międzyszkolne Koło Matematyczne Gimnazjalistów LMaP Wyjazdy edukacyjne Wykłady/Warsztaty Konkurs plastyczny/Debaty Plastyka/Technika Innowacje Obozy szkolne Egzamin gimnazjalny Egzamin maturalny Stypendia Lista podręczników Konkursy językowe Projekty uczniów Wieczór Talentów
Rekrutacja
Gimnazjum 2016/2017 Liceum 2016/2017
Rodzice
Rada Rodziców Kalendarium roku szkolnego Pedagog szkolny Doradca zawodowy Wszystko o rodzinie
Linki
REFORMA EDUKACJICKEOKE JaworznoŚląskie KOWOM GOMMEN
Eduscience

O projekcie Strona główna projektu
Erasmus+

Projekt I - UPSTECHKEY Projekt II - Konstruktywizm w nauczaniu matematyki. Otwarte zasoby edukacyjne. Projekt III - EPEC
Matematyka bez tajemnic


Strona główna projektu
Harmonogram zajęć - rozkład sal
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło
1,516,806 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.