Strona Główna · Plan lekcji · Zastępstwa · moodle · Biblioteka · STRUGaVka · Obozy szkolne · Sport Październik 18 2017 00:30:54
Uczestnicy Erasmus+ EPEC w Gliwicach!
Już niebawem, od 1 do 7 października w murach naszej szkoły gościć będziemy – uczniów, nauczycieli oraz opiekunów ze szkół w Grecji, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech, uczestników międzynarodowego projektu EPEC (Education, Profession and European Citizenship) realizowanego w ramach programu Erasmus+.
Projekt ten jest interdyscyplinarny i wieloaspektowy odnoszący się przede wszystkim do umiejętności wykorzystywanych w życiu zawodowym - przedsiębiorczości, matematyki, technik informacyjnych, sztuki oraz języków obcych. Daje on możliwość wykorzystania i poszerzania wiedzy, a przede wszystkim umiejętności kluczowych tak ważnych w dalszej edukacji i na rynku pracy. Podczas realizacji projektu uczestnicy wykorzystują nauki ścisłe oraz technologie teleinformacyjne do prowadzenia badań, analiz, ewaluacji. Uczą się jak odnaleźć się na rynku pracy, jak szukać zatrudnienia oraz jak założyć swoją własną firmę.

Na czas pobytu gości nauczyciele naszej szkoły, Magdalena Rozwadowska (koordynator projektu), Katarzyna Golasz, Ksenia Dobrowolska, Izabela Podlas, Przemysław Cholewa, Aleksandra Starak, Beata Zimnicka, Katarzyna Kiklińska, Joanna Golik-Skitał, Anna Lyszczyna oraz uczniowie naszego liceum przygotowali szereg atrakcji.
W poniedziałek w auli szkolnej pani dyrektor Małgorzata Dzietczyk oficjalnie rozpocznie spotkanie projektowe. Po ceremonii rozpoczęcia międzynarodowej wymiany w Polsce uczniowie i nauczyciele wezmą udział w grach integracyjnych i zabawie w podchody z użyciem aplikacji Actionbound. Następnie uczestnicy projektu wybiorą się na Stadion Piasta Gliwice, gdzie będą mieli okazję porozmawiać z piłkarzami naszej lokalnej drużyny, a następnie udadzą się zwiedzać Radiostację Gliwicką.
We wtorek, z samego rana odbędzie się w szkole lekcja historii, po której uczniowie przedstawią prezentacje multimedialne dotyczące odnawialnych źródeł energii. Po południu, nauczyciele i uczniowie wezmą udział w pokazie eksperymentów, po którym udadzą się na wieżę kościoła Wszystkich Świętych, z której będą mogli podziwiać panoramę Gliwic.
Dwa kolejne dni nasi goście spędzą we Wrocławiu, gdzie zwiedzać będą Stare Miasto, zobaczą ulicę neonów, wjadą na Skytower, a także udadzą się do Hydropolis i Ogrodu Japońskiego.
W ostatnim dniu pobytu uczestników projektu czekają warsztaty na temat Europass i ECVET oraz warsztaty dotyczące przekazu informacji, a także prace nad photo blogiem i stroną internetową projektu. W ramach podsumowania tygodniowego pobytu w Polsce uczestnicy wezmą udział w quizie Kahoot!, w którym to będzie można wygrać nagrody. Wieczorem w restauracji Pod Wiązem odbędzie się przyjęcie pożegnalne przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że będzie to tydzień pełen życzliwości, uśmiechu i owocnej współpracy.
Serdeczne gratulacje dla Pani Profesor!

Z radością dzielimy się miłą wiadomością otrzymaną dziś z Kuratorium Oświaty: Pani Antonina Dziuban została uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.
Serdecznie gratulujemy!


NOC NAUKOWCÓW 2017!!!

Zachęcamy uczniów do udziału w 12. edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej, która odbędzie się w sobotę 14 października 2017 r. Z programem tegorocznego wydarzenia można zapoznać się na stronie:
www.nocnaukowcow.com.pl


Ważne - zajęcia dla maturzystów!!!

Urząd Miasta oraz Politechnika Śląska po raz dziesiąty organizują od 09.10.2017 r. zajęcia przygotowujące do Matury 2018 z matematyki, fizyki i chemii na poziomie rozszerzonym i matematyki na poziomie podstawowym. Przydział uczniów do poszczególnych grup odbędzie się 03 października 2017 r. w VLO w Gliwicach o godz. 14.30 – 16.00 (obecność kandydatów obowiązkowa).


Światowy Dzień Turystyki w Kinie AMOK.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum.
We wtorek, 26 września, w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Poprzedzone zostały kampanią wyborczą, trwającą od 18 do 25 września. Kandydaci rozwieszali plakaty ze swoimi propozycjami działań, które miały zachęcić uczniów do głosowania na nich.,

Oto wyniki:

Przewodniczącym został Marek Mrówka z klasy 3cg

Wiceprzewodniczącą Małgorzata Pawłowska z klasy 2ag

Skarbnikiem Wojciech Rogowski z klasy 3ag


Opiekunem SU w gimnazjum będzie w tym roku szkolnym Pani Ksenia Dobrowolska.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY UDANEJ, PRĘŻNEJ DZIAŁALNOŚCI.Z wizytą w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej ŚUM w Katowicach.
W zeszłym tygodniu uczniowie naszego liceum z klasy 2A i 3E o profilu medycznym uczestniczyli w zwiedzaniu Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Młodzież powitano w sali wykładowej prezentacją multimedialną pokazującą studentów medycyny podczas zajęć praktycznych w salach ćwiczeniowych. Następnie w piętnastoosobowych grupach pod opieką Pań: Magdaleny Siekanowicz, Iwony Katyńskiej i Ewy Radlak licealiści mogli na własne oczy zobaczyć ukazane na filmie sale, w których pracownicy - trenerzy centrum prezentowali sprzęt medyczny oraz fantomy ludzi w różnym wieku, na których ćwiczą swoją wiedzę i umiejętności studenci. Również uczniowie mogli wykonać m.in. masaż serca, sztuczne oddychanie, czy wstrzyknąć „pacjentowi” adrenalinę i przeanalizować jej działanie na jego organizm, a nawet potrzymać „noworodka” urodzonego przez cesarskie cięcie.

Duże zainteresowanie wzbudził specjalny sprzęt nazwany przez zwiedzających „stołem multimedialnym – wielką komórką”, na którym przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania można było zobaczyć anatomię człowieka w różnych przekrojach w 3D, etapy rozwojowe zarodka ciężarnej kobiety, czy porównać wątrobę zdrową z uszkodzoną. Na koniec podopieczni zostali zapoznani z wyposażeniem karetki ratunkowej i z rolą, jaką mają do odegrania ratownicy medyczni wezwani do chorego lub poszkodowanego. Wyjazd był bardzo interesującym doświadczeniem edukacyjnym dla naszych przyszłych lekarzy :)


Strona 3 z 133 < 1 2 3 4 5 6 > >>
W oczach uczniów:

ZOBACZ FILM
O szkole
Historia szkoły Kadra kierownicza Nasi olimpijczycy w gimnazjum Nasi olimpijczycy w liceum Grono pedagogiczne Dokumenty szkolne Statut szkoły Wolontariat
Uczeń
Dziennik elektroniczny Plan lekcji Rozkład sal Dzwonki Zastępstwa Zajęcia dodatkowe i konsultacje Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne Samorząd szkolny LMaP Wyjazdy edukacyjne Obozy szkolne Egzamin gimnazjalny Egzamin maturalny Stypendia Lista podręczników Legitymacja Wieczór Talentów Ubezpieczenie NNW
Rekrutacja
Liceum 2017/2018
Rodzice
Rada Rodziców Kalendarium roku szkolnego Pedagog szkolny Doradca zawodowy Wszystko o rodzinie
Linki
REFORMA EDUKACJICKEOKE JaworznoŚląskie KOWOM GOMMEN
Eduscience

O projekcie Strona główna projektu
Erasmus+

Projekt I - UPSTECHKEY Projekt II - Konstruktywizm w nauczaniu matematyki. Otwarte zasoby edukacyjne. Projekt III - EPEC
Matematyka bez tajemnic


Strona główna projektu
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło
1,877,270 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.