Strona Główna · Plan lekcji · Zastępstwa · moodle · Biblioteka · STRUGaVka · Obozy szkolne · Sport Grudzień 11 2017 04:58:47
Uczniowskie refleksje po obejrzeniu filmu "Twój Vincent".
Siódmego listopada przeżyliśmy coś niesamowitego. Weszliśmy w obrazy jednego z najsłynniejszych malarzy świata – Vincenta van Gogha.
Wszystko za sprawą filmu „Twój Vincent”, który jest pierwszą pełnometrażową animacją malarską. Oznacza to, że każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana przez ponad 120 malarzy z całego świata. To właśnie „ożywione” postacie z obrazów van Gogha opowiadają widzom jego historię. Okoliczności śmierci holenderskiego malarza nigdy nie zostały w pełni wyjaśnione, wciąż stanowią niemożliwą do rozwikłania zagadkę. Czy Vincent, tak pogodny i spokojny na kilka dni przed śmiercią, mógł popełnić samobójstwo? Niejasności otaczające postać artysty stają się osią fabularną filmu. Jest to oprócz biografii, kryminał, od którego nie sposób się oderwać. Przede wszystkim jednak to przepiękny portret samego Vincenta – nie wariata, obcinającego własne ucho, ale człowieka ciepłego i wrażliwego – bo właśnie tak wspominają go najbliżsi.
„Twój Vincent” to piękny hołd dla artysty – dzieło imponujące wizualnie a równocześnie niesamowite, wręcz magiczne doświadczenie dla widza. (Julia Cydzik)

Zajęcia na uczelni!
Uczniowie klas drugich i pierwszych o profilu matematyczno-fizycznym uczestniczyli w wykładach organizowanych przez Politechnikę Śląską.


Podczas zajęć dowiedzieli się o cieczach nieniutonowskich, reaktorze jądrowym i energy harvesting. Najodważniejsi sami wykonywali eksperymenty na scenie auli Politechnicznej!
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: B. Zimnicka, D. Czerwinska-Wrobel, A. Pawlowska, M. Dolnicka i J. Gokiert.
Nasi uczniowie nagrodzeni!
Z przyjemnością zawiadamiamy, iż 26 października uczniowie VLO: Błażej Mól z kl. IB, Martyna Neumann z IC oraz Katarzyna Adamczyk z IIB odebrali Stypendium Naukowe Wójta Gminy Gierałtowice za wysokie wyniki w nauce w minionym roku szkolnym.
Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym licealistom!!!
KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ W V LO.
Nauczycielki języka angielskiego p. Katarzyna Golasz i Magdalena Rozwadowska oraz uczennice Katarzyna Głuszko i Zofia Wiercigroch organizują dla uczniów klas I-III szkół ponadgimnazjalnych konkurs pt.: "Sing, Sang, Sung". Jest to Konkurs Piosenki Angielskiej, który odbędzie się 6 grudnia 2017 roku o godz.10.00 w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Struga w Gliwicach.
Szczegóły można znaleźć w załącznikach.
REGULAMIN
ZGŁOSZENIE
Stypendia Prezydenta Miasta Gliwice przyznane!
Miło nam poinformować, że liczne grono naszych uczniów otrzymało Stypendia Prezydenta Miasta Gliwice.
Za osiągnięcia w szkole gimnazjalnej nagrodzeni zostali:
Marta Kwiecień, Michał Jańta, Magdalena Dederko oraz Marcin Grabysz (który obecnie jest uczniem I LO) – uzyskali stypendia II stopnia.
Katarzyna Mazur, Filip Strawczyński, Zuzanna Gajda (za osiągnięcia w Gimnazjum Nr 3), Aleksandra Zapart (za osiągnięcia w Gimnazjum Nr 3, Ewa Dębicka za osiągnięcia w Gimnazjum Nr 3), Nikola Niemczakiewicz (za osiągnięcia w Gimnazjum nr 8) - uzyskali stypendia III stopnia.
Stypendium Prezydenta Miasta Gliwice I stopnia za osiągnięcia w szkole ponadgimnazjalnej otrzymał Marcin Goławski.

Wręczenie stypendiów odbędzie się podczas uroczystości LAURA NAUKI w dniu 27 października.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wdzięczność jest pamięcią serca.

W piątek 27/10/2017 klasa 3A pod opieką prof. Andrzeja Zielińskiego, jak co roku udała się na gliwickie cmentarze, by uprzątnąć groby nieżyjących już nauczycieli V Liceum. Uczniowie odwiedzili w sumie 3 cmentarze i zapalili ponad 30 zniczy, mających symbolizować pamięć o niegdyś uczących w naszej szkole nauczycielach.

Nabór wolontariuszy!
Fundacja „Dr Clown” od 17 lat prowadzi terapię śmiechem i zabawą na terenie szpitali dziecięcych i placówek specjalnych. Wolontariusze Fundacji w kolorowych strojach, obowiązkowo z czerwonym noskiem odwiedzają małych pacjentów sprawiając, że dzieci w szpitalach choć na chwilę zapominają o bolesnej terapii i zabiegach.
Obecnie poszukujemy wolontariuszy do działań na terenie miasta Gliwice.
Jeśli jesteś zainteresowany lub masz jakieś pytania prosimy o kontakt:)
Agnieszka Myszkowska: agnieszka.myszkowska@drclown.pl, tel. 517263554
Barbara Smolicha: barbara.smolicha@drclown.pl, tel. 784399247
Serdecznie zapraszamy!
Strona 4 z 138 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
W oczach uczniów:

ZOBACZ FILM
O szkole
Historia szkoły Kadra kierownicza Nasi olimpijczycy w gimnazjum Nasi olimpijczycy w liceum Grono pedagogiczne Dokumenty szkolne Statut szkoły Wolontariat
Uczeń
Dziennik elektroniczny Plan lekcji Rozkład sal Dzwonki Zastępstwa Zajęcia dodatkowe i konsultacje Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne Samorząd szkolny LMaP Wyjazdy edukacyjne Obozy szkolne Egzamin gimnazjalny Egzamin maturalny Stypendia Lista podręczników Legitymacja Wieczór Talentów Ubezpieczenie NNW
Rekrutacja
Liceum 2017/2018
Rodzice
Rada Rodziców Kalendarium roku szkolnego Pedagog szkolny Doradca zawodowy Wszystko o rodzinie
Linki
REFORMA EDUKACJICKEOKE JaworznoŚląskie KOWOM GOMMEN
Eduscience

O projekcie Strona główna projektu
Erasmus+

Projekt I - UPSTECHKEY Projekt II - Konstruktywizm w nauczaniu matematyki. Otwarte zasoby edukacyjne. Projekt III - EPEC
Matematyka bez tajemnic


Strona główna projektu
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło
1,931,723 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.