Strona Główna · Plan lekcji · Zastępstwa · moodle · Biblioteka · STRUGaVka · Obozy szkolne · Sport Czerwiec 28 2017 17:46:43
Piknik naukowy na Politechnice Śląskiej w Zabrzu.
Uczniowie klasy 1A o profilu medycznym uczestniczyli w Pikniku naukowym w ramach Student Fest Zabrze 2017. Podczas sesji wykładów popularnonaukowych wygłoszonych przez znamienitych prelegentów m.in. prof. Z. Nawrata, prof. A. Mitasa, prof. E. Tkacza i innych cenionych ludzi nauki, licealiści mogli posłuchać o historii narodzin polskiego sztucznego serca, o muzyce w aspekcie biocybernetycznym, o bionice – nauce o modelowaniu organizmów żywych, o kontrolowaniu sztucznej inteligencji, a nawet o współczesnym terroryzmie. Na pokazach kół naukowych Wydziału Inżynierii Biomedycznej uczniowie mogli stać się na chwilę chirurgiem, który przeprowadza zabieg laparoskopem i przewlec drucik przez dziurkę lub spróbować zszyć ranę po operacji, na szczęście tylko na skórze kurczaka. Niektórzy woleli gry i łamigłówki, jak szachy i zabawki logiczne. Byli i tacy, których zainteresowały różne urządzenia, jak drukarka 3D, sprzęt do wykrywania i określania temperatury ciała oraz do pomiaru siły pracujących mięśni, a nawet narzędzia do przeprowadzania operacji oraz śruby i elementy ze stali nierdzewnej do instalowania wewnątrz organizmu ludzkiego. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani pokazami naukowymi i możliwością porozmawiania ze studentami oraz pracownikami uczelni.
Za zorganizowanie wycieczki i opiekę dziękujemy nauczycielom Magdalenie Siekanowicz i Sylwii Bączek oraz księdzu Robertowi Potempie.

Zobacz ZDJĘCIA z wycieczki.

Wyróżnienia dla ZSO 11.
UWAGA KANDYDACI DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ.

Sprawdzian kompetencji językowych odbędzie się 12 czerwca 2017 r. godz. 13.00 w auli szkolnej (III piętro). Prosimy o przybycie najpóźniej 15 minut przed rozpoczęciem testu.

Poskramiacze globalnych wyzwań.
Dnia 1 czerwca 2017 r. z okazji Dnia Dziecka klasa 2c gimnazjum pod opieką pani Joanny Golik-Skitał zorganizowała grę miejską pt.: „Poskramiacze globalnych wyzwań” w ramach poparcia Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) i kampanii edukacyjnej „Studnia dla Południa”.
Gra ta miała na celu uświadomienie uczniom naszej szkoły najważniejszych problemów współczesnego świata – braku dostępu do wody, edukacji itp.
O godz. 12:50 poszczególne grupy uczniów, klas gimnazjalnych zaopatrzone w odpowiednie mapy wyruszyły, aby odnaleźć siedem stanowisk, na których czekały na nich trudne zadania nagradzane punktami. Wśród najciekawszych stanowisk warto wyróżnić naszego „Odpowiedzialnego listonosza” jeżdżącego na rowerze wokół gliwickiego rynku. Zespół, który w najkrótszym czasie wypełnił wszystkie zadania i wrócił do szkoły musiał jeszcze odgadnąć hasło związane z tematem przewodnim zabawy. Po skończonej grze na uczestników czekał słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów – klasę 2c-g, a dla trzech najlepszych grup – nagrody. Choć po zakończonej rozgrywce wszyscy byli wyczerpani, zgodnie uznali ten dzień za udany.
Przy okazji organizatorzy dziękują Micha Zupa Bar za ufundowanie nagród.

Zapraszamy do GALERII zdjęć z wydarzenia.

Jeszcze GGMT.
Podczas tegorocznej Gliwickiej Gali Młodych Talentów, która odbyła się w ubiegły wtorek, 30 maja w Teatrze Miejskim, statuetkę Zwiastuna otrzymała także nasza tegoroczna absolwentka Jagoda Kuźmińska. Podczas gali recytowała przepiękny wiersz "Jarzmo" Georgea Herberta. List gratulacyjny otrzymała pani prof. Antonina Dziuban za przygotowanie uczennicy do udziału w XIV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Metafizycznej, w którym Jagoda odniosła wspaniały sukces.
III kl. gimnazjum w Warszawie.
W dniach 29-31.05. klasy trzecie naszego gimnazjum pojechały na wycieczkę do Warszawy. W programie wyjazdu znalazły się muzea Powstania Warszawskiego, Historii Żydów Polskich i Wojska Polskiego oraz wizyta w Sejmie. Nie mogło zabraknąć również spacerów po Starym Mieście i Łazienkach. Dodatkową atrakcję stanowił spektakl „Konserwator” wystawiany w teatrze „Komedia”. Ze stolicy wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Rosja - sprawozdanie z wyjazdu.
W dniach 31/05 - 05/06 br. odbyła się szkolna wycieczka do St. Petersburga. W drodze do Rosji uczniowie zwiedzili także wiele innych europejskich miast. Pierwszym z nich był Tallin, stolica Estonii, w którym to uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć m. in.: katedry Aleksandra Newskiego oraz Domską oraz przejść się po tamtejszej starówce.

Następnym przystankiem były Helsinki, gdzie odbyło się zaokrętowanie na prom wycieczkowy płynący do Rosji.

Czytaj więcej

Strona 4 z 126 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
W oczach uczniów:

ZOBACZ FILM
O szkole
Historia szkoły Kadra kierownicza Nasi olimpijczycy w gimnazjum Nasi olimpijczycy w liceum Grono pedagogiczne Dokumenty szkolne Statut szkoły Wolontariat
Uczeń
Dziennik elektroniczny Plan lekcji Rozkład sal Dzwonki Zastępstwa Zajęcia dodatkowe i konsultacje Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne Samorząd szkolny Międzyszkolne Koło Matematyczne Gimnazjalistów LMaP Wyjazdy edukacyjne Wykłady/Warsztaty Konkurs plastyczny/Debaty Plastyka/Technika Innowacje Obozy szkolne Egzamin gimnazjalny Egzamin maturalny Stypendia Lista podręczników Legitymacja Konkursy językowe Projekty uczniów Wieczór Talentów
Rekrutacja
Liceum 2017/2018
Rodzice
Rada Rodziców Kalendarium roku szkolnego Pedagog szkolny Doradca zawodowy Wszystko o rodzinie
Linki
REFORMA EDUKACJICKEOKE JaworznoŚląskie KOWOM GOMMEN
Eduscience

O projekcie Strona główna projektu
Erasmus+

Projekt I - UPSTECHKEY Projekt II - Konstruktywizm w nauczaniu matematyki. Otwarte zasoby edukacyjne. Projekt III - EPEC
Matematyka bez tajemnic


Strona główna projektu
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło
1,774,186 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.