Maraton Pisania Listów 01-08.12.2017 r.
Dodane przez admin dnia Grudzień 04 2017 15:54:51
Wyraź wsparcie dla Tanera, İdil, Özlem i „10 ze Stambułu”.
Wezwij władze Turcji do zaprzestania ścigania obrońców i obrończyń
praw człowieka oraz wycofania wszelkich zarzutów.

NAPISZ LIST!

Finał Maratonu Pisania Listów odbędzie się 08.12.2017 w godzinach 8.00 – 16.30 w sali nr 10.

(kliknij 'czytaj więcej', aby zapoznać się ze szczegółami)

Rozszerzona zawartość newsa
Taner Kılıç tylko wykonywał swoją pracę, ujawniał naruszenia praw człowieka w Turcji jako prezes Amnesty International w tym kraju. Jednak 9 czerwca 2017 roku trafił do więzienia na podstawie absurdalnych zarzutów o członkostwo w „zbrojnej organizacji terrorystycznej”. Miesiąc później İdil Eser, dyrektorka Amnesty International w Turcji; Özlem Dalkıran, założycielka Amnesty w Turcji, obecnie członkini Avaaz oraz Citizens’ Assembly; oraz 8 innych osób resztowano podczas rutynowego szkolenia w Stambule dla aktywistów praw człowieka. Całej grupie postawiono niedorzeczne zarzuty o członkostwo w organizacji terrorystycznej. Aresztowanie „10 ze Stambułu” i Tanera to kolejne aresztowania w ramach serii rządowych prób uciszenia krytyków. Od czasu próby zamachu stanu w lipcu 2016 roku wszczęto postępowania karne wobec ponad 150 000 osób.
Po globalnym oburzeniu „10 ze Stambułu" uwolniono za kaucją. Jednak Taner ciągle jest
w więzieniu, a pozostała dziesiątka w zagrożeniu. Te odważne osoby poświęciły swoje życie obronie praw innych. Każdy kolejny dzień takiej sytuacji powoduje, że ludzie, o których prawa walczyli są bardziej narażeni na tłumienie ich wolności przez władze.
Po globalnym oburzeniu „10 ze Stambułu" uwolniono za kaucją. Jednak Taner ciągle jest w więzieniu, a pozostała dziesiątka w zagrożeniu. Te odważne osoby poświęciły swoje życie obronie praw innych. Każdy kolejny dzień takiej sytuacji powoduje, że ludzie, o których prawa walczyli są bardziej narażeni na tłumienie ich wolności przez władze.