„Dni Campus France – Studia we Francji”

W ramach programu Campus France, przy współpracy z Ambasadą Francji oraz  Instytutu Francuskiego w Polsce, nasza placówka rozpoczęła cykl spotkań organizowanych w ramach „Dni Campus France – Studia we Francji”. W środę 7 listopada gościliśmy w naszej szkole Panią Elizę Łuczyńską, koordynatora Campus France w Polsce, która przyjechała specjalnie dla nas, aby opowiedzieć młodzieży, nie tylko o działalności Campus France, ale również pokazać dlaczego warto uczyć się języka francuskiego i jak należy budować swoją karierę. Podczas prelekcji dowiedzieliśmy się, o możliwościach studiowania we Francji, o stypendiach rządu francuskiego, podwójnych dyplomach francusko-polskich. Osoby niezdecydowane, bądź, te które nie chcą jechać na dłuższy okres czasu za granicę, mogą wybrać się tylko na kurs wakacyjny, by tam szlifować znajomość języka francuskiego .

Agencja Campus France, to państwowa instytucja działająca na rzecz promocji języka francuskiego. Poprzez kontakt osobisty, telefoniczny lub za pośrednictwem strony internetowej agencji, można zasięgnąć informacji na temat uczelni, wyjazdów językowych czy zakwaterowania.

W wydarzeniu udział wzięły osoby uczące się języka francuskiego z klas I ABCD oraz II E i F. Nasza placówka wzieła udział w tym wydarzeniu po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni.

Podczas spotkania, był mały poczęstunek, a także quiz i nagrody dla zwycięzców, którym serdecznie gratulujemy .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt

Projekt Pamięć81