Francuski inaczej!

Niecodzienna lekcja języka francuskiego odbyła się poza murami szkoły. Całą grupa wraz z Panią Rasińską zwiedzała Gliwice, a przede wszystkim ciekawe i znane nam miejsca, które mijamy codziennie idąc do szkoły. Każdy z uczestników, przygotował historię wybranego przez siebie miejsca, którą następnie przedstawił pozostałym w języku francuskim. Pierwszym miejscem, do którego udaliśmy się był Park Mickiewicza. Następnie przeszliśmy koło Szkoły Muzycznej, Kościoła Wszystkich Świętych docierając do rynku, na którym spotkaliśmy grupę młodych Słowaków poznających nasze miasto. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat Katedry Piotra i Pawła, kończąc wycieczkę koło Starej Poczty i kina Amok . Zwiedzając w ten sposób nasze miasto spotkaliśmy wiele ciekawych ludzi, którzy się nam przysłuchiwali, a czasami nawet pozdrawiali w języku francuskim. Dopisała nie tylko młodzież, która świetnie się przygotowała, ale również pogoda. W projekcie brały udział klasy III B i C oraz II A i D.

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt

Projekt Pamięć81