Wspaniała wyprawa uczniów naszej szkoły przez Kresy nad Morze Czarne

W dniach od 25 maja do 2 czerwca br. grupa uczniów i absolwentów naszej szkoły pod opieką profesora Andrzeja Zielińskiego i emerytowanego nauczyciela V LO Jerzego Głouszka, przejechała autokarem ponad 3000 km przemierzając Ukrainę, Mołdawię i Republikę Naddniestrzańską.

Barwna podróż po Kresach Wschodnich z niezliczonymi pamiątkami po naszych rycerskich przodkach strzegących „kresowych stanic”, po Podolu i Besarabii oraz dotarcie aż do Odessy nad Morzem Czarnym na pewno pozostaną w pamięci.

Uczestnikom wycieczki udało się odwiedzić m.in.: Złoczów, Tarnopol, Skałę Podolską, Kamieniec Podolski z największą twierdzą na Kresach Rzeczypospolitej, Chocim, Sorokę, Raszków, Kiszyniów – stolicę Mołdawii , Cricovą z najsłynniejszymi na świecie piwnicami winnymi, Tyraspol – stolicę Republiki Naddniestrzańskiej, Odessę – największy port Morza Czarnego, Białogród Dniestrowski czyli słynny Akerman, Zofiówkę, Międzybórz ze słynną twierdzą, Humań, a na zakończenie wycieczki poznano zabytki Lwowa.

Cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich zrobiły ogromne wrażenie na zwiedzających.

Kąpiele w Dniestrze i w Morzu Czarnym, rejs po Zalewie Dniestrowskim, zjazd linowy nad jarem Smotrycza, to dodatkowe atrakcje, które sprawiły, że wycieczka stała się niezwykle atrakcyjną i niezapomnianą.

Warto było poznać w tak sympatycznym towarzystwie i miłej atmosferze, przy pięknej pogodzie tę część Europy, gdzie jest wiele unikalnych przyrodniczo miejsc i mnóstwo interesujących zabytków.

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt

Projekt Pamięć81