„Ciemna materia, ciemna energia.”

Uczniowie klas 2b i 1b3, w czwartek 30.01., uczestniczyli w wykładzie prof. S. Bajtlika zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Znany kosmolog opowiadał o gęstości Wszechświata, Wielkim Wybuchu, ciemnej materii i energii. Po wykładzie członkowie Grupy Twórczej Quark przygotowali doświadczenia z użyciem ciekłego azotu.
To był bardzo fizyczny czwartek w Katowicach. Dziękujemy!

Najbliższe wydarzenia

26 czerwca 2026 r. – Zakończenie Roku Szkolnego

godz. 8:00 – wyróżnieni (aula)

godz. 9:30 – spotkania w klasach

********************************************************************************

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!