Posumowanie akcji “Antycovidowe Ciasteczka Świąteczne”.

Czas pandemii jest dla wielu ludzi czasem trudnym. Bardzo dużo osób jest w nim samotnych. W celu podniesienia ich na duchu i pokazania, że chociaż w trakcie świąt znajdują się w czyjejś pamięci, nasza szkoła zorganizowała akcję charytatywną pod tytułem: „Antycovidowe Ciasteczka Świąteczne”.
Trwała ona od 17 listopada do 22 grudnia 2020 roku i wzięło w niej udział aż 165 uczniów naszej szkoły
z klas: 1A, 1B, 1C, 1D, 1E, 1F, 2A, 2C, 2D, 2E, 2F, 2F3 oraz 3C.
Na rzecz akcji udało nam się upiec i przygotować paczki z ciastkami dla 557 osób, jak również zakupić ciasteczka skierowane do 40 diabetyków i za razem w większości własnoręcznie wykonać 332 kartki świąteczne, w których to zostały zapisane życzenia w imieniu uczniów naszego liceum.

Akcja przebiegała sprawnie za sprawą jej pomysłodawczyni
i koordynatorki – nauczycielki chemii naszego liceum – Pani Ewy Trybalskiej. Rejestracja chętnych do udziału i projektowanie akcji trwały do 18 grudnia. Od tegoż dnia była możliwość dostarczania przez nas paczuszek z ciasteczkami
i kartek świątecznych do pani profesor. Czas na ich dostarczenie był do 20 grudnia, natomiast zdarzały się też takie sytuacje, że ktoś z nas nie mógł dostarczyć ich osobiście, dlatego wtedy 21 grudnia zostały one odebrane przez Panią Ewę Trybalską i Panią Beatę Trojan. Następnie paczki przeliczono, pogrupowano i zapakowano do dużych toreb.
Chociaż pierwotnie do akcji mieliśmy przygotować dwie paczki, to pod jej koniec Pani profesor poprosiła, aby w miarę możliwości zwiększyć ich liczbę do trzech, bądź czterech, tak by można je było również zanieść osobom mieszkającym w DPS (Domu Pomocy Społecznej) na ulicy Derkacza oraz do Hospicjum. Nasza serdeczna odpowiedź na tą jakże miłą propozycję sprawiła, że została zebrana bardzo duża ilość paczek, co umożliwiło przekazanie ich, aż do siedmiu punktów. Nasze podarki otrzymali:
– chorzy na COVID – 19 ze szpitala „Vito – Med”, mieszczącego się na ulicy Radiowej 2 w Gliwicach,
– chorzy na COVID – 19 ze szpitala miejskiego nr 4, będącego przy ulicy Zygmunta Starego 20 w Gliwicach,
– chorzy na COVID – 19 ZOL (zakładu opiekuńczo – leczniczego) szpitala „Vito – Med”, znajdującego się przy ulicy Kozielskiej 8
w Gliwicach,
– podopieczni DPS „Nasz Dom”, mieszczącego się przy ulicy Derkacza 10 w Gliwicach,
– podopieczni Hospicjum Miłosierdzia Bożego, będącego przy ulicy Daszyńskiego 29 w Gliwicach,
– mieszkańcy ZOL prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, znajdującego się przy ulicy Zygmunta Starego 19 w Gliwicach,
– podopieczne DPS „Ostoja” dla kobiet, mieszczącego się przy ulicy Kozielskiej 1 w Sośnicowicach.
Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc w akcji dobroczynnej, choćby paczuszkami świątecznych ciasteczek i z pewnością będziemy jeszcze brali udział
w podobnych wydarzeniach.

Link do wywiadów związanych z akcją:
– Link do faktów RMF FM:
KLIKNIJ TUTAJ

Link do artykułu i materiału Imperium media:
KLIKNIJ TUTAJ

autor tekstu: Eryk Walda kl. 2D

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

08. 09. 2023 r. – Narodowe Czytanie

12.09.2023 r. – Zebrania z Rodzicami godz. 17:00

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt