Akcja “Piątka dla dzieci”

Kolejna, czwarta, udana akcja niesienia dobra, której pomysłodawczynią i główną organizatorką była pani Ewa Trybalska, już za nami! Aż 154 uczniów z naszej szkoły wraz
z rodzicami i nauczycielami, a nawet osoby zupełnie niezwiązane z Piątką (np. absolwenci II LO) wzięły udział w akcji Piątka dla Dzieci, której celem było sprawienie Dzieciom radości z okazji Ich święta. Zebraliśmy masę przeróżnych przedmiotów, m.in. ponad 1000 książek, 3000 zakładek zawierających wspierające cytaty, gry planszowe (920), puzzle (ponad 900 pudełek), balony (prawie 2000), zabawki dla najmłodszych, sprzęty sportowe (m.in. 18 piłek do piłki nożnej, 10 piłek dla maluchów, 6 piłek do kosza, 5 piłek do siatki, 10 par rękawic dla bramkarzy, skakanki, zestawy do badmintona, hula-hoopy), artykuły szkolne i przybory do prac plastycznych, akcesoria do włosów (prawie 2000 gumek do włosów i niemal 400 spinek), środki higieny a nawet nową, kolorową zastawę stołową dla 60 osób, wykonaną z nietłukącego się tworzywa, 300 kubków termicznych a także ubrania. Obdarowaliśmy nimi ponad 240 Dzieci z:

– Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gliwicach,

– Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP,

– Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Kamieńcu,

– Zespołu Szkół Specjalnych w Kamieńcu oraz

– Oddziału Dziecięcego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu.

W rozwożeniu prezentów do placówek uczestniczyli nie tylko nauczyciele, ale także uczniowie oraz ich rodzice.

O dużym zaangażowaniu w akcję świadczą też własnoręcznie robione kartki. Wiele serca w ich wykonanie włożyli nie tylko uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, ale także seniorzy mieszkający w Domu Pomocy Społecznej Nasz Dom w Gliwicach oraz osoby upośledzone umysłowo z DPS Ostoja w Sośnicowicach. Kolejnym powodem do radości z pewnością będą audiobooki, które nagrywają uczniowie naszej szkoły, czytając wybrane przez siebie, ulubione książki z dzieciństwa. Uczniowie naszej szkoły i zaprzyjaźnieni studenci kierunków artystycznych zaprojektowali dla dzieci kolorowanki o różnym stopniu trudności, przedstawiające np. Pałac w Kamieńcu, dinozaury. Powieliliśmy je na terenie naszej szkoły.

Bardzo cieszymy się takim powodzeniem akcji i mamy nadzieję, że to nie ostatnia:)

Już poprzednie inicjatywy niesienia radości obudziły serca uczniów. Pierwsza akcja Antycovid-owe Ciasteczka (którą nieśmiało zorganizowała Pani Trybalska z klasą IIA) dla osób przebywających w szpitalu “Covidowym” pokazała, że młodzież ma otwarte serca. Gest pełen empatii bardzo wzruszył chorych i personel szpitala. W kolejne akcje charytatywne zaangażowały się też inne klasy. Teraz nawet sami ich rodzice zorganizowali zbiórkę pieniędzy na sprzęt sportowy dla dzieci.

Dzięki naszym przedsięwzięciom mogliśmy pokazać, że uczniowie, rodzice i nauczyciele mają otwarte serca i chcą się nimi dzielić!

Akcje charytatywne miały dla nas szczególnie znaczenie podczas pandemii. Zobaczyliśmy, że nawet w tym trudnym czasie izolacji można zrobić coś, co sprawi, że znów chce się chcieć. Dziękujemy wszystkim sponsorom spoza VLO.

Można powiedzieć, że chęć niesienia dobra zaraża jak wirus, rozprzestrzenia się po Gliwicach jak Covid. Przynosi nadzieję i pozwala myśleć, że razem pokonamy pandemię i znów będzie jak dawniej… a nawet jeszcze lepiej! I w przeciwieństwie do koronawirusa chęć pomagania innym pozostanie z nami na zawsze!

Julia Bęben kl.2A

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

14 października – Dzień Edukacji Narodowej

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt

Projekt Pamięć81