Kolorowa Wiosna dla dzieci w Lublińcu:)

W sobotę, 23 października 2021 roku grupa śmiałków złożona z 11 uczniów,  2 rodziców, 4 nauczycieli i 2 przyjaciół V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach, podjęła wyzwanie i wyruszyła do Lublińca w ramach akcji charytatywnej Szkolnego Koła Wolontariatu  „Kolorowa Wiosna dla Dzieci w Lublińcu”. Jak powszechnie wiadomo, to nie pierwsze i mamy nadzieję, że nie ostatnie działanie naszych uczniów.

W ramach akcji przed Oddziałem Dziecięcym Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dra Emila Cyrana w Lublińcu najpierw wydarliśmy trawę ze sporej powierzchni trawnika, a następnie posadziliśmy  1500 cebulek wiosennych kwiatków, 73 hortensje, 50 piwonii oraz 30 hibiskusów. Na ręce pani dyrektor Mirosławy  Rutkowskiej  przekazaliśmy własnoręcznie robione kartki, wykonane przez podopiecznych DPSu „Nasz dom”.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom, widok z okien Dziecięcego Oddziału będzie weselszy i wraz z nadejściem wiosny rabata stanie się festiwalem kolorów.

Całość była możliwa do zrealizowania dzięki wolontariuszom V LO, którzy przynosili cebulki, organizatorce – pani Ewie Trybalskiej oraz darczyńcom – podopiecznym i pracownikom DPS Ostoja w Sośnicowicach, mieszkańcom DPS „Nasz Dom”, Centrum Ogrodniczym Passiflora w Pyskowicach i pani Monice Czupińskiej ze sklepu PeonyMAX.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji charytatywnej składamy ogromne podziękowania za każdą przyniesioną cebulkę!

Relacja: Antoni Forenda kl.2D

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

09. 12. 2022 r. – WIECZÓR TALENTÓW

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt