Eryk Walda finalistą konkursu „Wiersze i opowiadania doraźne”.

Eryk Walda został finalistą konkursu „Wiersze i opowiadania doraźne” i współautorem antologii „Odwrócona strefa. Dramaty, wiersze i opowiadania na setne urodziny Tymoteusza Karpowicza i Tadeusza Różewicza”.

             Konkurs był organizowany przez wydawnictwo Biuro Literackie; towarzyszył dwudziestemu szóstemu festiwalowi Stacja Literatura. Zadaniem autorów było odwołać się do twórczości jednego z dwóch autorów, którzy w zeszły roku obchodziliby swoje setne urodziny – Tymoteusza Karpowicza lub Tadeusza Różewicza. Finalista- uczeń klasy 3d4 o profilu humanistycznym – nawiązał do tekstu T. Karpowicza „Rozkład jazdy”, gdyż – jak to napisał później w komentarzu, również zamieszczonym w książce – „czytanie jego wierszy daje mi rozrywkę w postaci ich interpretacji jako rozwiązywania zagadki, w której z każdym kolejnym czytaniem odkrywam coraz to nowsze rzeczy, a one albo zmieniają bieg myślenia nad utworem, albo są wskazówkami prowadzącymi do jego zrozumienia”.

            Podczas finału festiwalu w Stroniu Śląskim Eryk Walda prezentował swój tekst „Szyba” wśród takich autorów jak Jakub Kornhauser, czy też Joanna Mueller, a wiersz mógł znaleźć się
w publikacji między tekstami Marty Podgórnik, Eugeniusza Tkaczyszyna – Dyckiego i Sylwii Chutnik.

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

10. 11. 2023 r. – Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

08.12.2023 r. – Finał konkursu „Scena dla każdego”

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt