WYNIKI MATUR 2022

V LO jako jedna z 3 gliwickich szkół może pochwalić się 100% zdawalnością egzaminu maturalnego. Wyniki uzyskane przez absolwentów naszej szkoły są bardzo wysokie zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych.

Zestawienie wyników z poszczególnych przedmiotów w porównaniu do wyników uczniów liceum w kraju, w województwie śląskim oraz w Gliwicach przedstawia poniższa tabela.

Maturzyści V LO najwyższe wyniki w mieście uzyskali z języka polskiego na poziomie rozszerzonym (77%), geografii (70%) oraz biologii (61%). Wynik uzyskany z matematyki na poziomie podstawowym (86%) plasuje naszą szkołę na 7 miejscu w województwie śląskim. Wyniki z wszystkich przedmiotów są znacznie wyższe niż średnie wartości dla miasta, województwa i kraju. Największa różnica między wynikami szkolnymi a krajowymi cechuje egzamin z geografii, matematyki na obu poziomach, języka polskiego na poziomie rozszerzonym oraz języka angielskiego na poziomie podstawowym.  

Wszystkim Absolwentom gratulujemy wysokich wyników! Życzymy sukcesów na wymarzonych kierunkach studiów!

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

08. 09. 2023 r. – Narodowe Czytanie

12.09.2023 r. – Zebrania z Rodzicami godz. 17:00

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt