XI Wieczór Talentów

Tradycję należy kultywować, więc nie trudno się domyślić, jakież było moje zadowolenie, kiedy dowiedziałem się, że już 9 grudnia odbędzie się kolejna, jedenasta edycja Wieczoru Talentów. Jak się później okazało, ekscytacje podzieliło wiele uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli, gdyż cały nakład blisko dwustu biletów rozszedł się w całości w czasie jednej, długiej przerwy.

W końcu nadszedł ten dzień. Na pół godziny przed rozpoczęciem widowiska kolejka oczekujących do wejścia sięgała półpiętra, a już po zaledwie kolejnych 10 minutach „ogonek” kończył się piętro niżej. W atmosferze czuć było zniecierpliwienie i pobudzenie, a każdego z pewnością ogarniało wszechobecne podniecenie. Kiedy wszystkim w końcu udało się zająć swoje miejsca, nie trzeba było długo czekać, aby czar naszej auli i wyjątkowych artystów porwał widownię w niezapomnianą podróż.

Co można było zobaczyć podczas tegorocznego Wieczoru? Wiele, naprawdę wiele. Występy taneczne, solistów i solistki, instrumentalistów, zespoły muzyczne, malarkę, a nawet projektantkę szydełkowej mody.

Nie trudno więc wywnioskować, że Jury stanęło przed niezwykle trudnym wyborem, gdyż finaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Ostatecznie Złoty Anioł powędrował w ręce „Kwiatu Wiśni Bezpestkowej”, czyli do Emilki Machuli, Filipa Włodarza i Eryka Waldy. Srebro zdobyła Małgosia Bałaga, która oczarowała nas swoim tańcem pt. „Wyzwolenie”. Trzecie miejsce zajęła Liliana Olczak, autorka cudownej animacji pt. „Spacer przez sen”. Przyznano także trzy wyróżnienia. Otrzymali je Kaja Krukowska, Nicolas Zaremba i Filip Włodarz.

Swoich zwycięzców przedstawiła nam Rada Rodziców, której decyzją, pierwsze miejsce ex aequo zajęli „Kwiat Wiśni Bezpestkowej” i Filip Włodarz. Drugą nagrodę zdobyła malarka i graficzka – Liliana Olczak.

Potwierdzeniem trafnego werdyktu Jury była publiczność, która wskazała, iż najbardziej za serca ujęli ich muzycy z „Kwiatu Wiśni Bezpestkowej”.

XI Wieczór Talentów przeszedł już do historii. Było to niesamowite przeżycie – bardzo miło jest patrzeć jak wiele talentów i zdolności posiadają uczniowie gliwickiej „piątki”. Wszystkim finalistom gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie ogromnych emocji i mnóstwa wzruszeń.

Szczególne podziękowania należą się także pani Joannie Golik-Skitał, która już jedenasty raz zajmuje się organizacją tego szczególnego przedsięwzięcia. Bez jej doświadczenia, wiedzy i zaangażowania, nigdy nie moglibyśmy się spotkać w tak zacnym gronie.

Po więcej informacji, zdjęć i wideo zapraszam na instagrama @wieczortalentow <- kliknij tutaj

Relację przygotował Antoni Forenda

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

10. 11. 2023 r. – Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

08.12.2023 r. – Finał konkursu „Scena dla każdego”

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt