Finał programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza na Politechnice Śląskiej

W związku z zakończeniem pierwszej edycji projektów dla szkół ponadpodstawowych, 22 września odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej konferencja, na której uczniowie zaprezentują wyniki swoich projektów na sesji posterowej.

W pierwszej edycji na realizację badań oraz publikację wyników dofinansowanie otrzymało 55 projektów. Z naszego liceum od kwietnia dziesięć grup 2 lub 3 osobowych, pod kierunkiem i z dużym zaangażowaniem nauczycieli akademickich, realizowało wybrane projekty w laboratoriach Politechniki Śląskiej. Przykładowe tematy prac to : „Zastosowanie nowoczesnej technologii cięcia laserowego stali w przemyśle samochodowym”, „Przygotowanie merytoryczne do zainicjowania samodzielnej działalności gospodarczej”, ”Wykorzystanie innowacyjnych katalizatorów na bazie cieczy jonowych w celu przetworzenia składników na biopaliwa”. W ramach programu trzy grupy uczniów uczestniczyły w czerwcu w międzynarodowej konferencji naukowej Talent Detector w Brennej.

Na podsumowaniu projektu w najbliższy piątek zostaną wyłonione wyróżniające się zespoły, których członkowie, gdy staną się studentami Politechniki Śląskiej, mogą otrzymywać stypendium w wysokości 700 zł miesięcznie przez maksymalnie 10 miesięcy w pierwszym roku studiów.

Na zdjęciach poniżej nasi uczniowie z opiekunami w Brennej oraz w trakcie wycieczki do Centrum Spawalnictwa.

Zegar Maturalny

Najbliższe wydarzenia

10. 11. 2023 r. – Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

08.12.2023 r. – Finał konkursu „Scena dla każdego”

 

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!

MIT ME – Projekt