Emil Pająk laureatem 51. OMSA

Emil Pająk z 4B zdobył pierwsze miejsce w 51. Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym w Grudziądzu! Emil przedstawił pracę pt. „Bezkontaktowy transport na Księżycu”.

W tym roku do Grudziądza przyjechali uczniowie z 14 województw, prezentując łącznie 33 referaty w trzech głównych sesjach tematycznych: „Obserwacje nieba”, „Układ Słoneczny, astronautyka” oraz „Gwiazdy i wszechświat”.

Komisja Konkursowa wyraziła zadowolenie z wysokiego poziomu referatów i przyznała aż dwa równorzędne miejsca pierwsze i dwa drugie. Emil z Finału OMSA wraca z teleskopem Sky-Watcher Dobson 8″ Pyrex 200/1200.

Najbliższe wydarzenia

26 czerwca 2026 r. – Zakończenie Roku Szkolnego

godz. 8:00 – wyróżnieni (aula)

godz. 9:30 – spotkania w klasach

********************************************************************************

Informacje o jakości powietrza

Dla Maturzystów!