Kategorie
Bez kategorii

Profilaktyka 40 PLUS.

Na prośbę Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Gliwicach zamieszczamy:

– link do ulotek i plakatów do Internetu: https://we.tl/t-0iFmrBRNLL
– link do spotu na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=VpB49zuS5y4
– link do infografik: https://we.tl/t-ZHHXIw607n

Kategorie
Bez kategorii

Gratulacje dla maturzystów

Dziś ważny dzień dla wszystkich tegorocznych maturzystów.Mimo wyjątkowo trudnego roku, mimo nauki zdalnej, nasi uczniowie zdali egzaminy rewelacyjnie .Poniżej zestawienie średnich wyników naszych uczniów, wyników wojewódzkich i krajowych.

Gratulujemy i życzymy udanych spokojnych wakacji. 

O Waszą rekrutację na studia jesteśmy bowiem spokojni 🙂

https://vlo.gliwice.pl/wp-content/uploads/2021/07/matura21.pdf

Kategorie
Bez kategorii

Konkurs anglojęzyczny promujący VLO – wyniki.

W konkursie anglojęzycznym promującym V Liceum Ogólnokształcące zwyciężyli:

1 miejsce

Mateusz Męcik i Paulina Oparczyk

2 miejsce

Hanna Bogacka

3 miejsce

Paulina Miernik i Jacek Groyecki

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród!

Jednocześnie informujemy, iż wszystkie filmy konkursowe mają szansę na dalsze wykorzystanie, szczegóły ogłosimy we wrześniu.

Nagrody za III miejsce można odebrać w Dyrekcji:)
Organizatorzy: M. Rozwadowska, K. Golasz, B. Zimnicka

Kategorie
Bez kategorii

WRĘCZENIE SWIADECTW DOJRZAŁOŚCI

5 LIPCA (PONIEDZIAŁEK ) O GODZ.13.00  ODBĘDZIE SIĘ WRĘCZENIE ŚWIADECTW DOJRZAŁOŚCI

KLASA 3A- SALA 7

KLASA 3B- SALA 8

KLASA 3C-SALA 20

KLASA 3D -SALA 21

KLASA 3E – SALA 32

UWAGA!
Absolwenci, którzy nie oddali kluczyków do szatni, proszeni są
o ich przyniesienie.

5 lipca br. w godzinach 08:00–10:00 w serwisie ZIU udostępnione zostaną wyniki egzaminu maturalnego dla każdego zdającego. Należy wejść na stronę https://wyniki.edu.pl, a następnie zalogować się wprowadzając login i hasło lub wybrać inny sposób logowania: profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną.

Kategorie
Bez kategorii

SALE – zakończenie roku szkolnego 2020/2021

KlasaWychowawcasalapiętro
1Ap. Jolanta Gokiert2parter
1Bp. Katarzyna Krawczyk-Strzelec10parter
1Cp. Joanna Mazur30II piętro
1Dp. Małgorzata Dolnicka20I piętro
1Ep. Anita Cieślar21I piętro
1Fp. Bożena Taraszkiewicz33II piętro
2A p. Ewa Trybalska1parter
2Bp. Joanna Golik-Skitał37II piętro
2Cp. Kazimierz Lasko36II piętro
2Dp. Mariola Skok14I piętro
2Ep. Ksenia Dobrowolska28II piętro
2Fp. Beata Zimnicka7parter
2A3p. Aleksandra Pyzik11parter
2B3p. Tomasz Świątkowski31II piętro
2C3p. Dagmara Czerwińska-Wróbel8parter
2D3p. Ewa Rasińska26I piętro
2E3p. Olga Mazurkiewicz18I piętro
2F3p. Beata Skubala-Trojan32II piętro
Kategorie
Bez kategorii

Harmonogram dnia sportu w czwartek dnia 24.06.2021r.

Początek Dnia Sportu od 4 godziny lekcyjnej.

Oficjalne rozpoczęcie przez Pana Dyrektora dr. inż. Floriana Broma na hali widowiskowo – sportowej.

Hala sportowa:

  1. Konkurencje sportowe:

Siatkówka z dużą piłką gimnastyczną (rozgrywki międzyklasowe)

Tenis stołowy (współzawodnictwo i rekreacja)

Dwa ognie sportowe (rozgrywki międzyklasowe)

Bieg na orientację (konkurencja indywidualna)

Ścianka wspinaczkowa (współzawodnictwo lub indywidualnie)

Konkurs rzutów do kosza (indywidualnie lub klasowo)

Przeciąganie liny (indywidualnie i klasowo)

Rekreacja: gry planszowe, szachy, kalambury itp.

Rajd rowerowy. Zbiórka na Placu Mickiewicza o godz. 9.00 +KASK+ZGODA RODZICÓW

2. Nagrodzenie w konkurencjach indywidualnych i zespołowych.

3. Zakończenie.

Dla wszystkich uczestników przewidziane są: woda mineralna i słodycze sfinansowane przez Radę Rodziców.

Kategorie
Bez kategorii

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Klasy I – 8.00 – 9.00 – aula uczniowie nagrodzeni klas I

Spotkanie w klasach wszystkich uczniów klas I – godz. 9.15


Klasy II czteroletnie 9.15- 10.15 – aula uczniowie nagrodzeni

Spotkanie w klasach wszystkich uczniów klas II czteroletnich godz. 10.30


Klasy II trzyletnie 10.30-11.30 – aula uczniowie nagrodzeni

Spotkania w klasach wszystkich uczniów klas II trzyletnich godz. 11.45

Kategorie
Bez kategorii

Reprezentanci VLO w finale wojewódzkim siatkówki plażowej.

Dnia 10.06.2021 r. odbyły się Finały Wojewódzkie Licealiady chłopców i dziewcząt w siatkówce plażowej.

Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Lachowicz i Kamila Szolc zajmując V-VI miejsce oraz drużyna męska: Tomasz Procek i Tomasz Skowronek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem drużyn były nauczycielki w-f: Magdalena Droździak-Wrona i Mariola Skok

Kategorie
Bez kategorii

SIATKARKI VLO ZAJĘŁY V MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE

Dnia 31. maja 2021 r. na hali sportowej w Jastrzębiu Zdroju odbyły się Finały Wojewódzkiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały zawodniczki trenujące na co dzień w SiKReT Gliwice oraz UKS Gwiazda Tarnowskie Góry, które ostatecznie zajęły V miejsce w województwie.

Skład reprezentacji V LO:

  1. Kamila Szolc
  2. Zuzanna Münzer – kapitan
  3. Lachowicz Małgorzata
  4. Marcelina Pyka
  5. Julia Kopel
  6. Oliwia Nowożycka
  7. Natalia Burian – libero
  8. Anna Sygidus
  9. Anna Bączkowska
  10. Maja Zajączkowska
  11. Zuzanna Serek

Trenerem reprezentacji jest Magdalena Droździak-Wrona

Gratulujemy!

Kategorie
Bez kategorii

Warto pomagać!

W ramach uzyskania tytułu Laureata w Międzyszkolnym Konkursie podsumowującym Rok Szkolnej Aktywności 2021 za Projekt „Piątka z Sercem” nasi wolontariusze mieli możliwość wziąć udział w spływie kajakowym PĘTLĄ KĘDZIERZYŃSKĄ. Wycieczka okazała się miłym wyzwaniem i i okazją do integracji z uczniami innych szkół biorącymi udział w działaniach z wolontariatu.

Link ze zdjęciami: https://photos.google.com/share/AF1QipMLunswvsyi_ROj6eFC-DeajDU0aEI-IG-fzovkiBGaoVgz9QTz9g6NP71_BR4t2g?key=TzMwdWtoY1dvT3RfNGRFeEo0S05wQ1h3R1QyVUxn